TMDStrona główna

Aktualności

Działania TMD

Zarząd TMD

Historia TMD

Galerie

Linki

Książka gości
Konferencja - Pierwsze spotkania z książką i prasą regionalną - 28.09.2019.
Z inicjatywy Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej (DBP) i Dolnośląskiego Towarzystwa Regionalnego (DTR) odbyła się w dniu 28 września 2019 roku, w siedzibie DBP, konferencja pod hasłem „Pierwsze spotkania z książką i prasą regionalną”. Na wstępie prof. Stefan Bednarek – prezes DTR powitał wszystkich uczestników spotkania i zapoznał ich z programem; znalazły się w nim prelekcje nt. „Rola książki i prasy w kształtowaniu tożsamości regionalnej” oraz „Nowoczesne narzędzia edukacji regionalnej: książka, czasopismo, zasoby internetowe i sposoby ich wykorzystania”.

Wręczone zostały nagrody im. Anatola Jana Omelaniuka za najlepszą regionalistyczną książkę wydaną w 2018 roku.

Ważnym elementem konferencji były prezentacje wydawców, stowarzyszeń i autorów stron internetowych. Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa reprezentowane było przez Wandę Ostrowską - prezes TMD, członków zarządu – Barbarę Ciborską i Marka Pioruna oraz sympatyka TMD – Władysława Ostrowskiego. Barbara Ciborska przedstawiła ostatnie dokonania wydawnicze Towarzystwa i szczegółowo omówiła treść najnowszego numeru Rocznika Dzierżoniowskiego. TMD miało też swoje stoisko wydawnicze, na którym znalazły się „Roczniki” z ostatnich pięciu lat i 2. tom publikacji „Dzierżoniów i jego mieszkańcy”.
W rozmowach kuluarowych prezes DTR obiecał, że podobna konferencja odbędzie się w Dzierżoniowie.

Barbara Ciborska
 
Konferencja - Pierwsze spotkania z książką i prasą regionalną - 28.09.2019. Konferencja - Pierwsze spotkania z książką i prasą regionalną - 28.09.2019. Konferencja - Pierwsze spotkania z książką i prasą regionalną - 28.09.2019. Konferencja - Pierwsze spotkania z książką i prasą regionalną - 28.09.2019. Konferencja - Pierwsze spotkania z książką i prasą regionalną - 28.09.2019.
 
A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz.
Mikołaj Rej